»
دوشنبه 7 مهر 1399 شمسی
Monday 28 September 2020 GMT
دوشنبه 24 کورچ ما 1594 دیلمی
  منوی اصلی
Skip Navigation Links
درباره ديلمستانExpand درباره ديلمستان
چند رسانه ايExpand چند رسانه اي
زبان Expand زبان
سايت بره سر
الموت من
در سياهكل
منجيل نيوز
لوشان
رودبار آنلاين
شكوفه هاي زيتون
شميران
البرز
سولقان
كن
رودسري ها
طالقان
اشكور
نواي رودبار
 
   شرح مطلب
 خرمكوه بيست سال بعد از زمين لرزه سال 69
نبي حبيبي , یکشنبه 30 خرداد 1389 ساعت 0:51

20سال از زلزله تأسف بار سال 69 مي گذرد ولي زخم هاي آن هنوز تازه است.هنوز آوار و مخروبه هاي زلزله در كنار مردم روستاي خرمكوه مي باشد.هنوز مردم آب آشاميدني،كشاورزي ندارند و با مشكلات دست و ژنجه نرم مي كنند و آن ها كه مي توانند فرار را بر قرار ترجيح مي دهند.بيست سال از زلزله 69 مي گذرد اما انگار همين ديروز بود كه ستاد اسكان موقت منازل موقتي يا به اصطلاح زگالي را ساخته و تحويل مردم دادند و قرار شد براي ساختن خانه هاي دائمي اقدام كنند اما رفتند كه رفتند و ديگر پشت سرشان را هم نگاه نكردند.مردم روستاي خرمكوه و ده ها روستاي ديگر ماندند با مشكلات خود.امروز هم مسئولين كنوني وعده ي اجراي طرح هادي را مي دهند.طرحي كه اجراي آن را منوط به عقب نشيني مردم از خانه هاي فعلي كرده اند.با اجراي عقب نشيني ديگر هيچ خانه اي براي مردم روستا نمي ماند.البته اين طرح مزاياي زيادي دارد ولي طرح به طور كامل بايد اجرا شود و مجري هم بايد تمام تبعاتش را قبول كند.امروز علاوه بر مشكل آب و مخروبه هاي زلزله مشكلات ديگري مثل رها بودن فاضلاب در سطح روستا هم گريبانگير مردم است.


اميد است با اجراي طرح هادي مشكلات ديگر هم از جلوي پاي مردم روستاي خرمكوه برداشته شود.

   نظرات

علي
جمعه 24 دی 1389 ساعت 4:13

سخني با آقاي دکتر احمدي نژاد رئيس جمهور محبوب

سفرهاي استاني در دور سوم به استان گيلان سفر کنند.ما اميدواريم صداي در حنجره مانده ي ما به گوش مسئولين رسيده باشد.اميدواريم به دور افتاده ترين روستا و محروم ترين روستا يعني خرمکوه نماينده اي از طرف رئيس جمهور سر بزند و مشکلات ما را از نزديک ببيند. شايد آقاي رئيس جمهور نمي دانند که 20 سال از زلزله گذشته و آوار زلزله و مخروبه ها در روستاي خرمکوه باقي مانده.ما اميدواريم و اين اميد ما به يأس تبديل نمي شود.

20 سال زلزله شده وما 20 سال آب آشاميدن نداريم.کاش براي ما هم مثل روستاهاي مجاور با تانکر آب مي آوردند! شايد اينجوري مجبور نبوديم آب غير بهداشتي،آلوده و به گواهي نامه بهداشت رودبار انگلي را مصرف کنيم.

آقاي رئيس جمهور در محروميت زدايي هم عدالت را رعايت کنيد.ما غير از خدا کسي را نداريم.در همين بخش عمارلو حتي در رسيدگي به محرومان کميته امداد حضرت امام(ره) تبعيض مي شود.

در رسيدگي به وضع روستاها هر روستايي که نفوذش در ادارات و کشور بيشتر بيشتر از بودجه عمومي سهم مي برد.و بقيه ريالي از آن بودجه ها نمي گيرند.

کاش مقداري از اين بودجه ها به روستاي يکنم،خرمکوه،ويه،لايه و...اختصاص پيدا مي کرد. در اين دور سفر هاي جنابعالي منتظريم کمي از مرکز استان،مرکز شهرستان ،مرکزبخش، دهستان فاصله بگيريدو کمي دورتر را هم ببينيد.اين بار خرابه هاي گيلان را هم ببينيد. ببينيد،آن وقت شايد باور نکنيد ما هم گيلاني هستيم. ما منتظريم و اميدوار که براي هميشه محروميت از روستاهاي عمارلو رخت ببندد.روستاهايي که تا الان ديده نشده اند.روستاهاي در بهبود شاخص هاي محروميت زدايي هيچ تغييري نکرده اند.


- khorramkoh@gmail.com


ص -شعباني
چهارشنبه 6 مرداد 1389 ساعت 10:13

سلام
تشکر مي کنم از گذاشتن چنين مطالبي در سايت خود ولي بايد قبول کرد که بعضي از مسئولين استاني و شهرستاني ما براي اين مردم ارزشي قائل نيستند شايد کاستي ها از سوي دهياري اين روستاها بخصوص روستاي خرمکوه باشد واقعا موجب تاسف است که روستاي با اين آب وهوا اين چنين ويرانه بماند و روستا هاي هم جوار در حال رشد باشند مثل کليشم .متاسفم

- shamim6662@yahoo.com


u.kفرمایشات امام خمینی(ره9
سه شنبه 8 تیر 1389 ساعت 21:55

آنکه به حال مستمندان و ضعفا بیشتر عنایت دارد تا به حال دیگران آنکه طرفدار مستضعفین است آن رژیمی که می خواهد مستضعفین را از قید و بند آن گرفتاریها بیرون بیاورد آن اسلام است . آنکه پیشش اصلا مطرح نیست و مرزنشینی و مرکزنشینی بالانشینی و پایین نشینی پیشش مطرح نیست اسلام است . آنکه وقتی حکومتش راسش مثل رسول الله ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ وقتی که با اینکه راس بود با اینکه اداره یک کشور می کرد وقتی که می آمدند در یک مجلسی که نشسته بودند اصحاب حضرت و حضرت نشسته بودند بالا و پایین معلوم نبود. می آمد و می گفت کدام یکیتان پیغمبر هستید از باب اینکه دور می نشستند اصحابشان با خودشان همه با هم دور هم می نشستند یکی بالا و یکی پایین ... نبوده است . روی همان زمین و اگر هم یک بوریایی بوده بوریای آن وقت برای مسجد بوده روی آن بوریا هم می نشستند دور هم و از همان مسجد که این طور زندگی می کردند تجهیز قوا می کردند و ممالک را می گرفتند.

-


امید مقدم
دوشنبه 7 تیر 1389 ساعت 21:53

من فکر نمی کردم در جایی از ایران چنین چیزی وجود داشته باشد.جا دارد مسئولین توجه بیشتری بنمایند.

- moghadam.omroz@gmial.com


زمانی از قزوین
یکشنبه 6 تیر 1389 ساعت 3:51

مردم محروم و مستضعی که صدایشان بیست سال شنیده نشده و بیست سال کسی به این منطقه توجهی نداشته.چرا؟در فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رسیدگی به محرومین وظیفه دولت اسلامی است.خدا نکند روزی این مستضعفان فراموش شوند.

-


رضا اکبری
پنجشنبه 3 تیر 1389 ساعت 3:11

با سلام و تشکر از سایت دیلمستان که بابت درج مطالب مفید کاستی ها و جاذبه ها.
واقعا باور کردنش سخت هست بعد از بیست سال از زلزله هنوز خانه های خراب در داخل روستاهای رودبار وجود دارد. انشاءاله مسئولین با همت بیشتر این مشکلات را برطرف نمایند.

-


علی اکبر بابایی
پنجشنبه 3 تیر 1389 ساعت 0:12

با سلام و تشکر از شما به خاطر این گزارش و گزارش دیگری درباره منطقه عمارلو نوشته اید.
خواستم به عرض برسانم که اکثر روستاهای عمارلو مشکل کم آبی دارند،به همین دلیل چون کشاورزی دیگر فایده ای ندارد مردم به شهرها مهاجرت می کنند.از مسئولین استانی خواهش می کنیم فکری به حال مردم مناطق دور و محروم نمایند.می شود با احداث سد و آبرسانی مشکلات را برطرف کرد.

-


محمد اميري نظري برسري
سه شنبه 1 تیر 1389 ساعت 22:3

بله ما هم همچنان منتظر اسكان دائمي مردم هستيم

-


ب.محمدی
سه شنبه 1 تیر 1389 ساعت 21:57

الان یکی دو روستا در عمارلو در حال رشد هستند.آن هم به خاطر بحث های گردشگری .بقیه روستاها به حال خود رها شده اند و کسی به فکر مردم نیست و بنابر آن چه نوشته اید مجبورند فرار را بر قرار ترجیح دهند

- bahador.mohammadi@yahoo.com


ب.محمدی
سه شنبه 1 تیر 1389 ساعت 21:53

با سلام
کافیست گشتی در منطقه عمارلو بزنید.اکثر روستاها مشکلاتی مثل کمبود آب و رفتن روستاییان از روستا به شهر را دارند.البته یک یا دو روستا به دلایلی مشکلات کمتر دارند.خداوند به مسئولین شهرستان و بخش عمارلو کمی حس مسئولیت عنایت بفرماید...

-


   ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :   (الزامی) 
پست الکترونیکی :   
وب سایت :   
متن نظر :   
    info@deilamestan.com   
  ديگر مطالب
زندگي روستايي، روستاي زناسوج رودبار الموت ديلمي
غني شدن حيات وحش دامنه ها و بيشه هاي مناطق مختلف ديلمستان بزرگ
قديمي ترين كولر ايران
کون_دُبوس - کُندِس - کونوس - کندس - کنس - فَتَر - ازگيل
رودسرا، روستايي زير آب
قابل توجه دوستاني که فکر مي کنند، نژادي بنام ديلم نداشتيم و نداريم
پل تاريخي روستاي انبوه عمارلوي رودبار
روستاي نوده خورگام، رودبار زيتون
کلبه کوهستاني
نمايي از لوشان؛ شهر آفتاب گيلان
شيرواره بانوان روستاي انبوه عمارلوي رودبار
برج قلعه ديدباني گرماور ديلمان